Běžkyně Miroslava Tichého v Pikitia

18. 4. 2021 - Pikitia

U nás v Pikitia fotografie nejen tiskneme, ale umíme již hotovým vtisknout elegantní podobu. A tak se stalo, že se u nás na pracovním stole objevila fotografie, která by díky svému vzhledu asi u většiny lidí skončila v koši. Jenže…

Asi málokteré fotografie u nás vyvolávají tolik diskusí, jako dílo Miroslava Tichého - malíře a fotografa z Kyjova, jehož fotky se dnes prodávají i za desítky tisíc korun. Jedni v nich vidí geniální dílo, jiní jen úspěch kurátorské manipulace. Kde je pravda? Těžko soudit.

Ať tak či tak bylo vzrušující si na tuto fotografii s názvem Běžkyně sáhnout a spolu s jejím majitelem popřemýšlet, jak ji zabalit do slušivého hávu. Rozložili jsme tedy na stole vzorníky paspart i rámů a dali se do hledání optimální kombinace.

 

 

Hlavním cílem bylo dát prostor celé fotografii, protože i její lehounce lichoběžníkový tvar a vzhled okrajů dokreslují celkový dojem z ní.  Nakonec jsme zvolili černý rám Omega s decentní zlatou linkou, muzeální paspartu MSK Natur a fotografii jsme umístili do archivních růžků na muzeální karton. Fotografii od světa chrání ještě matné sklo z jedné strany a zadní deska z druhé.

 

 

Běžkyně je již u svého majitele a my v Pikitia máme radost, že se to povedlo.

Více se o tvorbě Miroslava Tichého můžete dozvědět na jeho oficiálních webových stránkách www.tichyfotograf.cz nebo na neoficiálních tichyocean.com. Doporučujeme ke shlédnutí také dokumentární film s názvem Tarzan v důchodě.