Odpovědi na nejčastější otázky

Vše, co jste chtěli vědět, ale báli se nás zeptat :-)

Nenašli jste, co hledáte? Napište nám.

Vše na světě má svůj čas. A jen máloco má schopnost odolat zubu času. Přesto dnes můžeme obdivovat fotografie z doby, kdy ještě žádné nuly a jedničky nebyly a nebo z doby, ze které naopak ty nuly a jedničky přečíst již neumíme.

Pikitia chce být tou nejlepší volbou pro každého, kdo má rád své fotografie zhmotněné a připravené odolávat času.

Jmenuji se Petr Pazour a k založení studia Pikitia mne dovedla má vlastní vášeň pro fotografii a pocit největší odměny, když si vaši fotografii někdo vybere do svého interiéru či sbírky. Chci s vámi sdílet své zkušenosti, jak zhmotnit dnes již velmi často virtuálně uložené fotografie.

Vím, že Pikitia nebude pro každého. Asi nikdy nebudeme umět potisknout hrneček a zároveň špičkově dělat FineArt fotografii, která je naším cílem. Ale věřím, že máme co nabídnout těm, co se pro nás rozhodnou.

Každý věrný zákazník od nás obdrží úhledně připravený vzorník našich materiálů. Z vlastní zkušenosti vím, že možnost se dotknout a osahat si papír či plátno vydá za mnoho stran popisů materiálů. Do vzorníku bude možné si i následně přidávat vzorky nových materiálů, které objevíme a zařadíme do nabídky. Tyto vzorky od nás budete dostávat zdarma, pokud o to projevíte zájem a budete u nás tisknout.

V naší nabídce naleznete jak špičkové materiály od společností Hahnemühle, tak cenově oblíbené materiály od české společnosti FOMEI. Pro rámování používáme klínové i rámovací profily od společnosti NIELSEN a pro kašírování spolehlivé desky KAPA® od společnosti 3A Composites.

Tiskneme na tiskárně EPSON SureColor SC-P9500, což je nejnovější model určený pro špičkovou fotografii. Využívá k tomu 12 pigmentových inkoustů a inovativní možnosti pro barevnou i černobílou FineArt fotografii.

Pro zhmotnění vašich fotografií využíváme aktuálně to nejlepší, co svět inkoustového tisku nabízí - tiskárnu EPSON SureColor SC-P9500. Tato dvanáctibarevná velkoformátová tiskárna nabízí dosud nejširší barevný prostor, který z 99 % pokrývá vzorník Pantone. Fotografie vynikají plynulými přechody a přesnou reprodukcí textur díky tiskové hlavě μTFP12 s 12 kanály a rozlišením 300 dpi v kombinaci s inkousty Epson UltraChrome Pro12 s technologií K3. Milovníci černobílé fotografie ocení novinku s názvem Black Enhance Overcoat Technology, která přináší jedinečné podání černé, což umožňuje vytvářet ještě působivější černobílé tisky.

No, co vám budeme vyprávět, je to náš miláček.

Často se nás také ptáte, jaký používáme monitor. Než tedy fotografie pustíme do tiskárny, kontrolujeme je na monitoru EIZO ColorEdge CG2730.

Můžete si u nás nechat zhotovit fotografii, jejíž šíře bude maximálně 110 cm.

Pokud chcete fotografii na plátno, které se bude následně napínat na rám, je třeba počítat se servisní oblastí pro napnutí a pak je maximální šíře pouze 100 cm!

Pokud jde o maximální délku, tak u běžných i panoramatických formátů na náš limit určitě nenarazíme.

Znáte to, jsme také trochu hračičkové a tak neustále zkoušíme něco nového. Do nabídky pro Vás ale zařazujeme pouze materiály, které si důkladně odzkoušíme a umíme za ně dát tzv. ruku do ohně.

Pokud se chcete nechat rozmazlovat, tak nabízíme postupně rozšiřující se výběr fotopapírů a pláten od společnosti Hahnemühle FineArt GmbH, který doplňujeme o cenově zajímavé materiály pod českou značkou FOMEI a pracujeme i s fotopapíry a plátny přímo od EPSONu.

Pro rámování využíváme profily od společnosti NIELSEN a Larson-Juhl.

Desky pro adjustaci používáme od společnosti 3A Composites GmbH a znáte je pod jménem KAPA, FOAM či GATORFOAM.

Zkoušíme nově i materiály Canson či Ilford.

Podívejte se do našeho orientačního ceník, kde uvádíme ceny pro nejoblíbenější rozměry i provedení.

Je několik cest.

Asi nejednodušší je ta, že si u nás založíte konto. Tím získáte jednoduchý přístup ke klientské aplikaci, která nabízí zhotovení nejoblíbenějších produktů, které postupně rozšiřujeme podle toho, co se společně naučíme.

Funguje to tak, že přes prohlížeč k nám nahrajete fotografii či fotografie a následně si vyberete v jaké podobě je pro Vás máme připravit.

Během procesu objednávání vidíte cenu i předpokládaný termín dokončení.

Pokud jste spokojeni, potvrdíte objednávku. A my se pustíme do práce.

Po celou dobu vidíte v jakém stavu je Vaše objednávka a o důležitých milnících dostáváte od nás upozornění.

U větších rozměrů preferujeme osobní převzetí. Máme dobrou kávu, kterou Vám k tomu rádi uděláme a vždy u nás dobře zaparkujete.

Po Praze a blízkém okolí umíme obrazy dopravit po dohodě i osobně.

A když to nepůjde jinak, pustíme se společně do dobrodružství přepravy přes doručovací společnosti :-)

Víme, že hodně z Vás má svůj vlastní oblíbený způsob zasílání fotografií. Nemáme s tím problém a opravdu zvládáme kde co :-) Stačí nám jen napsat, o co máte zájem, kde fotografie najdeme ke stažení a my Vám připravíme kalkulaci a po odsouhlasení vše zrealizujeme.

A když si nebudete vědět rady, tak nám napište.

V našem zákaznickém systému již při objednání vidíte, kdy by měla být zakázka hotová, pokud je vše OK a během procesu realizace nenarazíme na nějaké problémy.

Ty mohou být jak na naší straně. Ano, jsme taky jen lidé a i technika má občas své dny :-)

Ale také často zjistíme, že dodané fotografie nejsou úplně OK pro jejich zhmotnění. Pak Vás kontaktujeme a ověřujeme, že to tak opravdu chcete a snažíme se poradit, pokud tomu tak není.

Běžné papírové fotografie umíme do druhého dne, fotoobrazy na plátně nám většinou zaberou 2 - 3 dny a rámované obrazy 3 - 4 dny.

Většinu materiálu pro oblíbené rozměry držíme skladem, ale může se stát, že musíme čekat na našeho dodavatele. Máme je rádi, protože víme, že když to jde, pomůžou nám.

U speciálních požadavků, což může být třeba né zrovna častý rozměr nebo typ a provedení rámu může dodání trvat déle a to podle možností našich dodavatelů. Vždy se ale budeme snažit, abyste věděli, jak si společně stojíme.

Věrní klienti mají u nás lepší ceny a pokud mají zájem, tak i platbu na fakturu.

Standardně je možné zakázku zaplatit převodem z účtu s rychlou platbou pomocí QR kódu.

V zákaznické aplikaci, po potvrzení objednávky z naší strany, máte k dispozici platební údaje včetně QR kódu pro pohodlnou a rychlou platbu. Stejné údaje dostanete samozřejmě i emailem.

Při osobním odběru je možné objednávku zaplatit v hotovosti ve studiu.

Platby kartou připravujeme do zákaznické aplikace tak i u nás ve studiu.

Pikitia® je registrovaná ochranná známka společnosti WURUHIPI, s.r.o.

Společnost WURUHIPI, s.r.o. je také provozovatelem studia Pikitia.

Sídlo společnosti:

WURUHIPI, s.r.o.
Na Fialce II 1639/58
Praha 6
163 00

IČ: 03324052
DIČ: CZ03324052

Účet: 2800881757 / 2010

Naše společnost je zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze 1, spis. značka odd. C vl. 230134