Dvoumetrovky v Pikitia

15. 5. 2023 - Pikitia

Představujeme dosud největší fotobrazy, které vznikly v našem studiu Pikitia. 

Jsme malé studio a jak s oblibou říkáme, rosteme s našimi klienty. Když jsme dostali zakázku na velkoformátové obrazy na plátně, kde nám tiskový software ukazoval delší rozměr přes dva metry, museli jsme vzít metr a změřit si pracovní prostor studia, jestli to vyjde. Naše tiskárna Epson SureColor SC-P9500 takový rozměr bez problémů vytiskne, horší je to pak s manipulací okolo.

Pro tisk jsme s klientem vybrali plátno Hahnemühle Cézanne Canvas, což je 100% bavlněné plátno o vysoké gramáži (430 g/m2) s velmi jemně tkanou povrchovou strukturou, která nabízí nádherné barvy a na svět pláten nebývalé množství detailů. Naším společným cílem bylo vytvořit plátna, která v interiéru uchvátí nejen celkovým pohledem, ale umožní i zkoumání jednotlivých detailů. Vybrané motivy k tomu totiž přímo vybízejí.

Před vlastním tiskem jsme ještě důkladně prošli podkladová data a vyčistili množství drobných vad, které při tak velkém rozměru už můžou být vidět a kazit celkový dojem. 

Pak už stačilo jen vše nastavit a dát tisk. Takhle dlouhé obrazy se v Pikitia ještě netiskly. Nejoblíbenější největší rozměr byl zatím 100 x 150 cm. Tady jsme byli u jednoho obrazu ještě skoro o metr dál.

Sledovat, jak se obraz v tiskárně rodí je pro nás lepší jak televize :-)

Vytištěná plátna byla po důkladném proschnutí opatřena ochranným lakem Hahnemühle. 

Než lak na plátnech vyschl, dojeli jsme si osobně vybrat napínací rámy. U takto velkých pláten to bereme jako nezbytnost, protože chceme, aby výsledný obraz pěkně držel a nikde zásadně neodstával.

Napínací rámy se do auta vešly jen tak tak :-)

Výsledné dvoumetrové obrazy na plátně Hahnemühle splňují to, co jsme si na začátku dali za cíl. Dá se na ně dívat jak v detailu, tak nabízí parádní podívanou jako celek.

Ostatně podívejte se na video, které nabízí divákův pohled na panorama Sydney vytištěné u nás.

 

Co na něj říkáte?

Chcete také obraz na plátně od nás? Ozvěte se nám. Rádi Vám s tím pomůžeme.