Jarní novinky na webu

9. 4. 2022 - Pikitia

Máme tu další várku novinek v naší klientské aplikaci.

Začneme hlavní novinkou a tou je možnost objednat si u obrazů na desce a v rámu ochranu fotografie prostřednictvím laminační fólie. Víme totiž, že ne vždy se vaše obrazy dostanou do příznivých podmínek, kdy jim nehrozí žádné nebezpečí. V tomto případě dává použití laminační fólie smysl, ale je třeba také férově napsat, že i sebelepší laminační fólie má vliv na výslednou kvalitu fotografie. Proto pro běžné podmínky není nutné laminační fólii používat.

V praxi to funguje tak, že se na vytištěnou fotografii pomocí válcového laminátoru nalepí průhledná laminační fólie. Zatím v klientské aplikaci nabízíme nejčastěji poptávanou matnou laminaci, ale testujeme i saténovou a lesklou.

Při objednávání se u obrazu na desce nebo v rámu zobrazí nabídka, jestli se má fotografie laminovat. Ale pozor, tuto možnost nabízíme jen u papírů, které má smysl laminovat. Aby výsledná fotografie vypadala k světu, je nejlepší laminovat lesklé papíry, případně papíry se saténovým povrchem.

Pokud chcete mít zalaminovaný fotoobraz, tak za nás doporučujeme vybrat papír s lesklým povrchem FOMEI PRO Gloss 265.

Ukázka výběru laminace při objednání

Další novinka je v galerii fotografií a při objednání. U každé fotografie jsme vždy zobrazovali její velikost v centimetrech, při rozlišení 300 PPI. Pro tisk ale není vždy nutné fotografii zvětšovat na toto rozlišení. Každý materiál totiž snese něco jiného a z praxe víme, že nešetrné zvětšování výsledné fotografii může spíše uškodit. Proto nově u každé fotografie zobrazujeme i její velikost při rozlišení 150 PPI, což vám rychle ukáže, jak si vaše fotografie stojí. Vždy to ale berte pouze jako orientační vodítko a pamatujte si, že my se rádi postaráme o pečlivé zvětšení fotografie, pokud to bude nutné.

Ukázka zobrazení velikostí fotografie při 300 a 150 PPI v galerii

Další novinky jsou pod kapotou a nejsou na první pohled vidět. Hlavně jsme pokračovali ve vylepšování uploadu fotografií, aby zvládal většinu nástrah, které na něj v celé šíři prohlížečů a zařízení čekají. Web by měl být i celkově svižnější.

Užívejte si přicházející jaro! 🌼

A ještě u nás netisknete? Vyzkoušejte si nás!