Rozšiřujeme náš vzorník

20. 9. 2022 - Pikitia

Nabídka materiálů, na které umíme přenášet vaše fotografie, je čím dal širší a jeden se v ní může i ztratit. Proto pro naše Pikiťáky máme vzorník.

O vzorníku jsem psal již dříve v článku Vzorník pro ostřílené Pikiťáky. Od té doby na něm ve studiu Pikitia neustále pracujeme.

Na začátku to bylo tak, že pro každý materiál jsem vybral jednu svou fotografii (petrpazour.cz) a ta se stala jeho motivem. Často jsem ale slýchal, že by bylo fajn vidět, jak jedna fotografie vypadá na různých materiálech. A úplně ideální by bylo vidět, jak vypadá barevná i černobílá fotografie.

Dali jsme tedy ve studiu hlavy dohromady a vybrali dva motivy, které budeme postupně používat pro všechny naše materiály. Barevná fotografie je z jarní Šumavy a černobílá ze zimního Islandu.

Ukázky papírů a pláten nově doplňuje i vzorek, jak vypadá zalaminovaná fotografie naší nejoblíbenější hluboce matnou laminací, která skvěle tlumí veškeré odlesky při minimální ztrátě barevného kontrastu a detailu. 

No a máme tam i nové, cenově dostupné plátno, na které přecházíme u našeho standardního obrazu na plátně, a které skvěle doplní naše prémiové plátno Hahnemühle Art Canvas Smooth.